kia
کیا موتورز
ژانویه 2, 2015
kia_quoris_1st_sedan4d-5227
کیا و برنامه ریزی برای تبدیل به برند لوکس بازار تا 2017
ژانویه 27, 2015
Article101246

Article101246

بعد از انتخاب پبتر شرایر به عنوان رئیس غیر کره ای شرکت کیا و یکی از سه رئیس این شرکت، هیوندای نیز بعنوان مالک کیا، از این تصمیم استقبال کرده و با بسط این انتخاب، شرایر را بعنوان مدیر طراحی مجموعه هیوندای نیز برگزیده است. بدین ترتیب انتظار می رود با همبستگی بیشتر در طراحی این دو شرکت، کاهش هزینه ها و ساده سازی فرآیندهای طراحی محصول، شاهد رشد کیفی و حضور موثرتر این دو شرکت کره ای در بازارهای جهانی باشیم.

کره ایها اینک دریافته اند که یک طراح خوب با سلایق اروپایی و جهانی، می تواند تاثیری شگفت روی فروش محصولات آنان داشته باشد. اینک در کره به شرایر به چشم یک شوالیه نگاه می کنند. مردی که توانست با طرح های شیک خود برای کیا موتورز، اعتبار و شهرتی دست و پا کند. شرایر 60 ساله و متولد باواریای آلمان، پیش از این رئیس طراحی آئودی و فولکس واگن بوده و آئودی TT و فولکس پاسات و بیتل را روانه بازار کرده است.

kia-peter--schreyer-(2)

طراحی خودرو تنها جنبه های قابل رویت و بصری ماشین نیست. بلکه نیاز به روانشناسی و ایجاد ارتباطی عاطفی با مصرف کننده خودرو نیز دارد. هیوندای در طرحی طولانی مدت، قصد دارد در بازار پر رقابت کنونی، تضمین بقای خود را دریافت کند.

در کمی اینسوتر و در ایران چندین برابر دستمزد افرادی نظیر شرایر به مربیان فوتبالی پرداخت می شود که تازه پس از چند شکست، جایشان را به مربی دیگری می دهند. و در عوض در طراحی محصولی نظیر خودرو حاضر به سرمایه گذاری حتی روی استعدادهای جوان بومی و ایرانی نیز نیستیم.